Supernatural Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Fragmanları

Supernatural, 2005 yılında yayın hayatına başlayan bir The CW dizisidir.Hikayesi korku ağırlıklı aynı zamanda gerilim, dram gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir dizidir. Dizi 13 sezon olmasına rağmen konu yelpazesinin genişliği sayesinde seyircilerini hiç sıkmadan devam ediyor.

Supernatural Dizi Konusu

Dean ve Sam Winchester kardeşler daha çok küçükken anneleri bir iblis tarafından evlerinin tavanında yakılarak öldürülüyor. Babaları ise tüm her şeyi bırakıp bu iblisin peşine düşüyor ve çocuklarını da peşinden sürüklüyor. Yıllarca avcılık görerek büyüyen Sam ve Dean avcı olmaya karar veriyorlar. Bu yolda başlarından bir sürü ilginç olay geçecek. Kimi zaman Sam düşecek kimi zaman Dean. Ama kardeşlikleri sayesinde her zaman hayatta kalacaklar. Biraz daha anlatırsak galiba spoiler vermiş olacağız o yüzden hadi oyuncuları/karakterleri tanıyalım biraz.

Supernatural Oyuncuları

Dean Winchester – Jensen Ackles

Dean, ailesine aşırı düşkündür. Ailesi mi dünyanın geleceği mi diye sorsalar ailesini seçer. Bu sayede birçok kez kardeşi Sam’in hayatını kurtarmıştır. Ailesi için bir çok tehlikeyi göze alan Dean hiçbir zaman tereddüt etmeden yoluna devam etmiştir. Dean, takımın eğlenceli olan tarafıdır. Genellikle olaylara direkt müdahale eder. Korkusuz ve acımasızdır da aynı zamanda. Tam bir liderdir. Galiba pek çok erkeğin tam hayallerindeki hayatı yaşıyor olabilir.

 

Sam Winchester – Jared Padaecki

Sam, annesini henüz bebekken kaybetmiş hatırlamıyor bile. Bunun ezikliğini yaşıyor kendi içinde. Grubun zeki olan karakteri Sam. Zekası sayesinde birçok kez zorlukları aşmış ve kardeşinin hayatını kurtarmıştır. Sam, Dean’e göre daha ağır başlı ve yufka yürekli bir karakterdir. Her zaman olaylara aynı zamanda iyi yönüyle bakılması gerektiğini düşünür. Bu yufka yüreği kimi zaman zor duruma soksa da kimi zaman doğru olanı yapmasını sağlıyor.

 

 

Castiel – Misha Collins

İleri ki sezonlarda Sam ve Dean ‘e yardım etmek için gelen melek. Daha sonra Dean ve Sam kendilerine benzeterek değişik işler yapar buna kendi bile inanamaz. Melek olduğu için duygusu pek yok .

 

 

 

Crowley – Mark Sheppard

Cehennemin kralıdır. İlk başlarda Sam ile Dean’e düşmandır sonra ise ittifak kurarlar her karakterin sonu gibi bununda sonu kötü olur.

 

 

 

 

Lucifer – Mark Pellegrino 

Lucifer cehennemde bir kafesin içinde hapis tutulur ileri ki sezonlarda farklı olaylar ile karşımıza çıkar.

 

 

 

 

Mary Winchester – Samantha Smith

Eski bir avcı olan Mary evlendikten sonra avcılığı bırakmış ve çok iyi bir anne olmaya karar vermiştir. Mutlu aile yaşamlarına devam eden Winchester ailesi bir gecede harap olana kadar. Sam’i kontrol etmeye giden Mary maalesef tavana asılıp yanarak ölür ve dizimiz başlar.

 

 

 

 

Supernatural Dizisi 1. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 2. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 3. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 4. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 5. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 6. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 7. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 8. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 9. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 10. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 11. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 12. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 13. Sezon Fragmanı

Supernatural Dizisi 14. Sezon Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir